VIPRO Deluxe пинџур благ 580ml

VIPRO Deluxe пинџур благ 580ml

VIPRO Deluxe пинџур благ 580ml

129 ден

Има

129 ден

Достапност: Има SKU: 033848

Опис

VIPRO Deluxe пинџур благ 580ml

 

Медитерански печен црвен пинџур

 

Состав: Печени пиперки (63%), домартно пире( 11%), моркови (10%), кромид (5%), сончогледово масло, шеќер, зачини.

Пастеризирано.Без конзерванси.

 

Просечни нутритивни вредности во 100 gr производ:

 

  •  Енергија  115 КЈ;
  • Масти 7 gr ( од кои заситени 1 gr);
  • Јаглехидрати 9 gr( од кои шеќери 3 gr);
  • Протеини 2  gr;
  • Сол 1 gr;

 

 

Нето: 580 gr

 

Земја на потекло: Македонија.

 

Баркод:5310149003387

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: