VIPRO Ајвар 720ml

VIPRO Ајвар 720ml

185 ден

Има

185 ден

Випро ajvar 720 ml

Достапност: Има SKU: 017601

Опис

VIPRO Ајвар 720ml

 

Состав: Печени пиперки ( 80%), печен модар патлиџан ( 12%), сончогледово масло, сол, оцет, шеќер, модифициран скроб. Пастеризирано. Без конзерванси.

 

Просечни нутритивни вредности во 100 gr производ:

 

  •  Енергија  774 КЈ;
  • Масти 14 gr ( од кои заситени 1.3 gr );
  • Јаглехидрати 11 gr
  • Протеини 2.4 gr;
  • Сол  1.8 gr;

 

Да се чува на ладно и темно место.

 

Нето:720 gr

 

Земја на потекло:Македонија

 

Баркод:5319990177025

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: