PODRAVKA VEGETA Зачин пикант 100gr

PODRAVKA VEGETA Зачин пикант 100gr

VEGETA Зачин пикант 100gr

PODRAVKA VEGETA Зачин пикант 100gr

43 ден

Има

43 ден

VEGETA Зачин пикант.

Достапност: Има SKU: 033832

Опис

Опис:  VEGETA Зачин пикант.

Состав: Сол, мешавина од зачини 32% (лук, чили, лута пиперка, црн пипер, слатка пиперка, ѓумбир), сушен кромид 15%, шеќер.

Може да содржи пченично брашно, целер, млеко и  траги од јајца.

Нето: 100gr

Употребливо до: Означено на пакувањето.

Земја на потекло: Хрватска.

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: