УМЕТНОСТА НА ЗАВЕДУВАЊЕТО

УМЕТНОСТА НА ЗАВЕДУВАЊЕТО

УМЕТНОСТА НА ЗАВЕДУВАЊЕТО

499 ден

Има

499 ден

Достапност: Има SKU: 90000094

Опис

Автор: Роберт Грин
Издавач: Икона
Димензии: 228стр. 13х20 cm
Тежина: 250 гр.

Заведувањето е најнедофатливата, суптилна и ефективна форма на моќ што постои.

Таа е втемелена врз едноставен психолошки факт: луѓето се перверзни, тврдоглави суштества, коишто поради својата природа ретко ќе го сторат она што го посакуваат. Ако се обидете да ги принудите, тие ќе пружат отпор. Најдобриот начин за заобиколување на нивниот природен отпор е да удрите во нивната најслаба точка, којашто најмалку можат да ја контролираат, нивната желба за задоволство и уживање. Поттикнете такви желби, пријатно држете ги во збунетост и водете ги во поинаква насока, распламтете ги, а тие ќе ѝ се потчинат на вашата волја.

Типови на заводници:

Сирената

Разузданиот

Идеалниот љубовник

Кицошот

Природниот

Кокетата

Шармерот

Харизматичниот

Ѕвездата

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: