UHU Супер лепак џамбо 3gr

UHU Супер лепак џамбо 3gr

UHU Супер лепак џамбо 3gr

UHU Супер лепак џамбо 3gr

55 ден

Има

55 ден

UHU Супер лепак џамбо 3gr

Достапност: Има SKU: 021589

Опис

UHU Супер лепак џамбо 3gr

Опис: Цијанидно-акрилатно лепило кое за неколку секунди лепи со голема сила. Безбојно, се препорачува за прецизно лепење на мали површини. Ова лепило не го исполнува просторот и затоа мора добро да се притисне. Ги лепи скоро сите тврди, невпивачки материјали. На некои впивачки материјали (кожа) се постигнува поголем резултат ако претходно се навлажни површината.

Упатство за употреба: површините мораат прецизно да се притиснат, да бидат чисти, суви и без маснотии. На секоја површина нанесете по само една капка од лепакот.

Не го размачкувајте. Површините стиснете ги малку повеќе од секунда. Тубата чувајте ја на суво и ладно. Се чисти со ацетон.

Состав: Означено на пакувањето.

Нето: 3gr

Упoтребливо до: Означено на пакувањето.

Земја на потекло: Германија.

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: