TUBORG Пиво во лименка 0.5l

TUBORG Пиво во лименка 0.5l

TUBORG Пиво во лименка 0.5l

TUBORG Пиво во лименка 0.5l

50 ден

Има

50 ден

Достапност: Има SKU: 032716

Опис

TUBORG Пиво во лименка 0.5l

Опис: TUBORG пиво во лименка.

Состав: Вода, јачменов слад, хмељ

Алкохол: 4.6% вол.

Екстракт 10,5%.

Енергетска вредност во 100ml: 153kJ/ 37Kcal.

Нето: 0.33l

Употребливо до: Oзначено на пакувањето.

Земја на потекло: Данска.

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: