TOPARTROZ Кеси X1 / 30 во кутија

TOPARTROZ Кеси X1 / 30 во кутија

TOPARTROZ kesi x 30 vo kutija

TOPARTROZ Кеси X1 / 30 во кутија

13 ден

Има

13 ден

Достапност: Има SKU: 150093

Опис

TOPARTROZ Кеси X1 / 30 во кутија

 

 

 

Благодарение на оптимална содржина на глукозамин (Топартроз) производот Топартроз:
• придонесуваат за ублажување на болката и намалување на воспалението во зглобовите;
• ја подобруваат функцијата на скелетот и отпорноста на ‘рскавичното ткиво;
• го потпомагаат обновувањето и изградбата на зглобната ‘рскавица;
• ја забавуваат дегенерацијата на ‘рскавичното ткиво;
• имаат одлична подносливост и недостаток на несакани секундарни ефекти;

Производот Топартроз се апсорбира многу брзо во гастроинтестиналниот тракт поради начинот на прием ( растворлив пијалок) и навлегуваат лесно во зглобната ‘рскавица .

– Имаат едноставна употреба – еднократна дневна доза и пријатен вкус ;
– Се апсорбираат многу брзо од организмот;
– Имаат долготраен ефект ;
– Не содржат шеќер и се погодни за дијабетичари ;
Производот Топартроз се препорачува и за превенција на спортисти и на луѓе кои вршат тешка физичка работа .

 

Состав (на еднa кесичка Топартроз):
глукозамин сулфат – 1500 mg (како калиум сол на глукозамин сулфат 1990 mg), ексципиенси.

Нето: 30/1

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: