TOFFIFEE 125gr

TOFFIFEE 125gr

TOFFIFEE 125gr

117 ден

Има

117 ден

Тофифи 125gr

Достапност: Има SKU: 012539

Опис

TOFFIFEE 125gr

 

Тофифи лешници (10%) во карамел (41%) со нугат полнење (375) чоколада (12%)

 

Состав: Шеќер, растителни масти ( палмино, шии), лешници , глукозен сируп, обезмастено млеко во прав, сорбитол сируп( Е420), какао маса, кондензирано обезмастено млеко, сурутка во прав, лактоза, какао путер, шеќер од шеќерна трска, сурутка, емулгатор : лецитин (соја) (Е322), ароми, сол.

Може да содржи делови од бадем, кикирики и други јатки.

 

Да се чува на суво и ладно.

 

Нето: 125 gr

 

Земја на потекло: Германија

 

Баркод: 4014400400007

 

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: