TIKVES Вино Т’га за Југ 750ml + 250ml ГРАТИС

TIKVES Вино Т’га за Југ 750ml + 250ml ГРАТИС

TIKVES Вино Т’га за Југ 750ml + 250ml ГРАТИС

TIKVES Вино Т’га за Југ 750ml + 250ml ГРАТИС

253 ден

Има

253 ден

Достапност: Има SKU: 011903-1

Опис

TIKVES Вино Т’га за Југ 750ml + 250ml ГРАТИС

Опис: Квалитетно полусуво црвено вино со контролирано географско потекло од Тиквешкото виногорје. Се одликува со интензивна црвена боја, карактеристична арома на суво грозје и малина, зрели танини и со сладникав вкус.

Состав:Означено на пакувањето.

Нето: 750ml + 250ml

Употребливо до: Означено на пакувањето.

Земја на потекло: Македонија.

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: