TIKVES Вино Црвено кутија 3l

TIKVES Вино Црвено кутија 3l

TIKVES Вино Црвено кутија 3l

TIKVES Вино Црвено кутија 3l

310 ден

Има

310 ден

Достапност: Има SKU: 022717

Опис

TIKVES Вино Црвено кутија 3l

Опис: Суво црвено вино со контролирано потекло.
Суво црвено вино од тиквешкото виногорје, произведено од винските сорти грозје кратошија и мерло.
Се одликува со кристално црвена боја, дискретна арома на шумско овошје и хармоничен вкус.

Состав:  Означено на пакувањето.

Земја на потекло: Македонија.

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: