Тенџере инокс ⌀22

иноксно тенџере

Тенџере инокс ⌀22

850 ден

Има

850 ден

Достапност: Има SKU: 20211049

Опис

Тенџере инокс o22

Назив на продуктот: Вискоко квалитетно иноксно тенџере со индукциско дно.

Опис на производот: Тенџере за готвење со капак изработено од најквалитетен инокс 18/10 и дно со индукциска капсула со што се овозможува заштеда на енергија и брзо готвење.

  • Квалитет: 18/10 Cr.Ni. Инокс – 0,70мм дебелина
  • Дебелина на дното: 5,50 мм

Димензии: Дијаметар на тенџерето 22cm.

Земја на потекло: Означено на пакувањето.

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: