SWISSLION TAKOVO Еурокрем 500gr

TAKOVO Еурокрем 500gr

SWISSLION TAKOVO Еурокрем 500gr

144 ден

Има

144 ден

SWISSLION TAKOVO Еурокрем 500gr

Достапност: Има SKU: 013227

Опис

SWISSLION TAKOVO Еурокрем 500gr

Опис:SWISSLION TAKOVO Еурокрем 500gr
Мешавина на какао крем (50%) и млечен крем (50%) производ.
Нутритивна вредност на 100г производ: Енергетска вредност 2298 КЈ (550кал), Масти 32г од тоа заситени масни киселини 9г, Јагленохидрати 61г од тоа шеќер 58г, протеини,4,5г, Сол 0,1г.
Состав: Шеќер, растително масло (сончогледово), хидрирана растителна маст (палмина), безмасно млеко во прав (10%), сурутка во прав, какао во прав со смалени масти (4%), лешник паста мин.3%, емулгатор – соин лецитин и ароми. Какао крем производот содржи најмалку 7% суви немасни какао делови. Млечниот крем производ содржи најмалку 15% безмасна сува материја на млеко. Може да содржи кикиритки.
Нето: 500gr
Употребливо до: Означено на пакувањето.
Земја на потекло: Р.С. Македонија.

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: