SWISSLION Ишлери 250gr

SWISSLION Ишлери + еурокрем 250gr

SWISSLION Ишлери 250gr

64 ден

Има

64 ден

SWISSLION Ишлери + еурокрем 250gr

Достапност: Има SKU: 031759

Опис

SWISSLION Ишлери 250gr

Опис: Ишлери со еурокрем – полнети масни бисквити со млечен и какао крем со прелив од чоколадо.

Состав: Масен бисквит 47%, полнење 39% млечен крем производ, какао крем производ, чоколаден прелив 14% (шеќер, какао маса, какао путер, емулгатори: соја лецитин, Е492 и Е476, арома). Чоколадниот прелив содржи мин. 47% вкупна сува материја какао делови.

Алергени: Производот содржи пченичен глутен, производи од јајца, производи од млеко, лешник, соја лецитин. Можни се трагови од кикирики.

Производот не содржи генетски модифицирани организми ниту е произведен од суровини кои содржат генетски модифицирани организми.

Присуство на хормони: Не.

Услови за чување: Производот се чува во суви и чисти простории, заштитени од надворешни влијанија, кои се наменети за прехранбени производи, на температура од 15- 20*С.

Нето: 250gr

Употребливо до: Означено на пакувањето.

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: