SWISSLION EUROKREM Крем во кофичка 150gr

SWISSLION EUROKREM Крем во кофичка 150gr

EUROKREM Крем во кофичка 150gr

SWISSLION EUROKREM Крем во кофичка 150gr

45 ден

Има

45 ден

SWISSLION EUROKREM Крем во кофичка 150gr

Достапност: Има SKU: 043107

Опис

SWISSLION EUROKREM Крем во кофичка 150gr

Опис: Мешавина на какао крем (50%) и млечен крем (50%) производ.
Нутритивна вредност на 100г производ: Енергетска вредност 2298 КЈ (550кал), Масти 32г од тоа заситени масни киселини 9г, Јагленохидрати 61г од тоа шеќер 58г, протеини,4,5г, Сол 0,1г.
Состав: шеќер, растително масло (сончогледово), хидрирана растителна маст (палмина), безмасно млеко во прав (10%), сурутка во прав, какао во прав со смалени масти (4%), лешник паста мин.3%, емулгатор – соин лецитин и ароми. Какао крем производот содржи најмалку 7% суви немасни какао делови. Млечниот крем производ содржи најмалку 15% безмасна сува материја на млеко. Може да содржи кикиритки.
Нето: 150gr
Употребливо до: Означено на пакувањето.
Земја на потекло: Р.С. Македонија.

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: