SWISSLION Еурокрем блок чоколада 90gr

SWISSLION Еурокрем блок чоколада 90gr

SWISSLION Чоколадо еурокрем блок 90gr

SWISSLION Еурокрем блок чоколада 90gr

24 ден

Out of stock

24 ден

SWISSLION Еурокрем блок чоколада 90gr

Свислион Eurokrem blok cokolada 90gr

Достапност: Нема на залиха SKU: 013223

Опис

SWISSLION Еурокрем блок чоколада 90gr

 

 

 

Производ од мешавина на  какао крем (67%) и млечен крем (33%)

 

 

 

Состав: Шеќер, потполно хигрогенирана палмина маст, млечен производвод во прав 14% ( обезмастено млеко во прав, сурутка во прав, полномасно млеко во прав),какао во прав со намалена масленост 4,5%, лешник паста 3%, растително сончогледово масло, емулгатор соин лецитин и ароми.

 

 

 

Да се чува на темература до 22°C.

 

 

Нето: 90gr

 

 

Земја на потекло: Босна и Херцеговина

 

 

Баркод: 3875000050020

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: