SWISSLION Агрокрем блок чоколада 90gr

SWISSLION Агрокрем блок чоколада 90gr

SWISSLION Чоколадо Агрокрем блок 90gr

SWISSLION Агрокрем блок чоколада 90gr

23 ден

Има

23 ден

SWISSLION Агрокрем блок чоколада 90gr

Достапност: Има SKU: 013129

Опис

SWISSLION Агрокрем блок чоколада 90gr

 

 

 

Производ од мешавина на  какао крем (67%) и млечен крем (33%)

 

 

Состав:  Шеќер,делумно хидрогенизирана растителна маст( палмина, соина, репина и шеа),обезмастено млеко во прав 10%, сурутка во прав, какао во прав со намалена масленост 6%, растително масло ( сончогледово), лешник паста max. 3%, емулгатор ( соин лецитин)и ароми. Какако крем производот содржи најмалку 7% суви немасни какао делови. Млечниот крем производ содржи најмалку 15% безмасна сува материја на млеко.

Може да содржи кикирики.

 

Да се чува на температура околу 20 °C.

 

 

 

 

Нето: 90gr

 

 

 

Земја на потекло: Македонија

 

 

 

Баркод: 5310142001090

 

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: