SWISSLION AGROPLOD Ресана 500gr

SWISSLION AGROPLOD Ресана 500gr

SWISSLION AGROPLOD Ресана 500gr

130 ден

Out of stock

130 ден

SWISSLION AGROPLOD Ресана 500gr

Достапност: Нема на залиха SKU: 017177

Опис

Опис: SWISSLION AGROPLOD Ресана .

Бисквит со овошно желе од портокал и чоколаден прелив.

Состав:  Oвошно желе од портокал (шеќер, гликозно-фруктозен сируп, овошен сок од портокал, агенс за создавање гел-пектин, лимонска киселина, арома портокал), чоколаден прелив (шеќер, какао путер, какао во прав со смалени масти, емулгатори: соја лецитин и Е476, арома), пченично брачно, шеќер, свежи јајца, средства за задржување на влагата Е420ии  и Е422, гликозно-фруктозен сируп, агенс за надувување на тестото: натриев кисел пирофосфат  и натриум хидроген карбонат), кујнска сол,  конзерванс: калиум сорбат. Чоколадниот прелив содржи мин.47% какао делови. Може да содржи млеко, лешници и кикиритки.

Нето: 500gr

Употребливо до: Oзначено на пакувањето.

Земја на потекло:  Македонија.

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: