SWISSLION АGROKREM 450gr

SWISSLION АGROKREM 450gr

SWISSLION АGROKREM 450gr

103 ден

Има

103 ден

SWISSLION АGROKREM 450gr

Достапност: Има SKU: 013131

Опис

SWISSLION АGROKREM 450gr

Опис: Мешавина на какао крем (50%) и млечен крем (50%) производ.
Нето: 450gr
Нутритивна вредност на 100g производ: Енергетска вредност 2298 КЈ (550кал), Масти 32g од тоа заситени масни киселини 9g, Јагленохидрати 61g од тоа шеќер 58g, протеини,4,5g, Сол 0,1g.
Состав: шеќер, растително масло (сончогледово), хидрирана растителна маст (палмина), безмасно млеко во прав (10%), сурутка во прав, какао во прав со смалени масти (4%), лешник паста мин.3%, емулгатор – соин лецитин и ароми. Какао крем производот содржи најмалку 7% суви немасни какао делови. Млечниот крем производ содржи најмалку 15% безмасна сува материја на млеко. Може да содржи кикиритки.
Да се чува на температура до 20*С.
Уптребливо до: Означено на пакувањето.
Земја на потекло: Р.С. Македонија.

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: