SWEET TIME Засладувач x300 tbl

SWEET TIME Засладувач x300 tbl

SWEET TIME zasladuvac x300 tbl 150159

SWEET TIME Засладувач x300 tbl

50 ден

Има

50 ден

Достапност: Има SKU: 150159

Опис

SWEET TIME Засладувач x300 tbl

 

 

Нискокалоричен засладувач кој се користи како замена за шеќер.

 

Состав: засладувач на аспартам, лактоза од млеко, скроб, средство за волумен- вкрстено поврзан натриум карбоксиметил целулоза. Содржи извор на фенилалин.

1 теблета (45 mg) засладувач во однос на слаткоста одговара на 1 лажичка шеќер(4,4 gr).

 

Да се користи за засладување на топли и ладни пијалоци.

Да се чува на суво место.

 

 

Нето:  13,5 gr ( 1/300)

 

 

Земја на потекло: Германија

 

 

Баркод: 5901716014525

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: