SWEET PLUS CLASSIC Колачи со мед и ореви 180gr

SWEET PLUS CLASSIC Колачи со мед и ореви 180gr

SWEET PLUS CLASSIC Колачи со мед и ореви 180gr

SWEET PLUS CLASSIC Колачи со мед и ореви 180gr

48 ден

Има

48 ден

Достапност: Има SKU: 023216

Опис

Опис:  SWEET PLUS CLASSIC Колачи со мед и ореви.

Состав:  Шеќер, брашно од пченица, делумно хидрогенизирано растително масло (палмино и сончогледово), растително масло од палма, маса од какао 5,2%, скроб од пченка, инвертен сируп, сув прашок од сурутка 2,2%, мед 1%, средства за подигнување: амониум бикарбонат, натриум бикарбонат, какао во прав 1%, интегрално млеко во прав 1%, јајце меланги, цимет во прав 0,5%, брашно од орев 0,5%, емулгатори: соја лецитин, E471, киселина: лимон, вкусови: орев, мед, ванила, солена маса. Може да содржи кикиритки, ореви.

Нето: 180gr

Употребливо до:  Означено на пакувањето.

Земја на потекло: Бугарија.

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: