SWEET PLUS CLASSIC Колачи со какао 180gr

SWEET PLUS CLASSIC Колачи со какао 180gr

SWEET PLUS CLASSIC Колачи со какао 180gr

SWEET PLUS CLASSIC Колачи со какао 180gr

43 ден

Има

43 ден

SWEET PLUS CLASSIC Колачи со какао 180gr

Достапност: Има SKU: 023214

Опис

SWEET PLUS CLASSIC Колачи со какао 180gr

Опис: Бисквит колачи со какако.

Состав: Какао глазура, (шеќер, делумно хидрогенизирано растително масло, (палмино и сончогледово), какао во прав 6.7%, какао маса 6%, сува сурутка,емулгатори (соин лецитин E476, ванила арома), пченично брашно, шеќер, пченкарен скроб, маргарин, сув серум, инвертен сируп, средства за подигнување на тесто, полномасно млеко во прав, сладолед во прав,екстрат од слад , арома на ванила, емулгатори,сол.

Може да содржи траги од кикирики и ореви.

Нето: 180gr

Употребливо до: Означено на пакувањето.

 

 

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: