STRONGBOW Алкохолен пијалок со шумско овошје 330ml

STRONGBOW Алкохолен пијалок со шумско овошје 330ml

STRONGBOW Алкохолен пијалок малина 330ml

STRONGBOW Алкохолен пијалок со шумско овошје 330ml

58 ден

Има

58 ден

Достапност: Има SKU: 070836

Опис

STRONGBOW Алкохолен пијалок со шумско овошје 330ml

Strongbow (СТРОНГБОУ) е премиум сајдер со традиција повеќе од 50 години, и е еден од најпознатите брендови во светот, на нашиот пазар достапен во два вкуса: јаболко и црвени плодови. Сајдерот е пијалокот на новата генерација.

Нутритивни вредноси: Алкохол: 4.5% vol. Енергетска вредност: 231 kJ/55kcal во 100ml.

Нето: 330ml

Употребливо до: Означено на пакувањето.

Земја на потекло: Македонија.

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: