SPRITE 1.25l

SPRITE 1.25l

SPRITE 1.25l

60 ден

Има

60 ден

SPRITE 1.25l

Достапност: Има SKU: 039242

Опис

SPRITE 1.25l

Опис:  Освежителен безалкохолен пијалок.Милиони луѓе во повеќе од 160 земји во светот уживаат во невообичаениот освежителен и неверојатно чист вкус на Sprite
кој „ве охрабрува да бидете тоа што сте”, едноставно, да се покорите на својата жед.

Состав: Вода, шеќер, јаглероден диоксид, регулатори на киселост Е330 и Е331, природни ароми на лимон и лимета, конзерванс: Е211.

Нутритивни вредности:

Енергија: 168 kJ/39 kcal
Масти: 0 g
од кои заситени масти: 0 g
Јаглехидрати: 9.6 g
од кои шеќери: 9.6 g
Протеини: 0 g
Сол: 0.02 g

Нето: 1.25l

Употребливо до: Означено на пакувањето.

Земја на потекло: Македонија.

 

 

 

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: