SPRITE LEMON&MINT Лименка 0.33l

SPRITE LEMON&MINT Лименка 0.33l

SPRITE Лимон минт лименка 0.33l

SPRITE LEMON&MINT Лименка 0.33l

25 ден

Out of stock

25 ден

SPRITE LEMON&MINT Лименка 0.33l

Достапност: Нема на залиха SKU: 070329

Опис

SPRITE LEMON&MINT Лименка 0.33l

Опис: SPRITE Лимон минт лименка.

Sprite се појави на глобалниот пазар во 60-тите години на минатиот век и веднаш ги освои потрошувачите со својот чист газиран вкус на лимон и мента.

Милиони луѓе во повеќе од 160 земји во светот уживаат во невообичаениот освежителен и неверојатно чист вкус на Sprite кој „ве охрабрува да бидете тоа што сте”, едноставно, да се покорите на својата жед.

Состав:Освежителен безалкохолен пијалак. Нето-количина: 330 mL. Состојки: Вода, шеќер, јаглероден диоксид, регулатори на киселост Е330 и Е331, природни ароми на лимон и

лимета, конзерванс: Е211. Референтен внес за просечен возрасен човек (8400 kJ/2000 kcal).

Нето: 0.33l

Употребливо до: Означено на пакувањето.

Земја на потекло: Македонија.

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: