SPAK Сос со билки 250ml

SPAK Сос со билки 250ml

SPAK Сос со билки 250ml

SPAK Сос со билки 250ml

97 ден

Има

97 ден

SPAK Сос со билки 250ml

Достапност: Има SKU: 054676

Опис

SPAK Сос со билки 250ml

Опис: SPAK Сос со билки.

Состав:вода,растително масло,3% јогурт,шеќер,стерилизиран кромид,вински оцет, јодизирана сол,обезмастено млеко во прав,модифициран пченкарен скроб,зачин ,лук,семе од синап,

регулатор на киселост,лимонска киселина,мешавина од билки 1,5%(од кои содржат соја),доматен концентрат,сок од јаболка,боја рибофлавин, арома,емулгатор згуснувач ксантан.

Производот содржи млечни производи,соја и сенф. Да се чува на суво и ладно место, од 2-25 °С.По отварање да се чува во фрижидер.

Нето: 250ml

Употребливо до: Означено на пакувањето.

Земја на потекло: Чешка.

 

 

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: