SONAX Адитив за октанска моќ

SONAX Адитив за октанска моќ

329 ден

Има

329 ден

SONAX Адитив за октанска моќ

Достапност: Има SKU: 80514100

Опис

SONAX Адитив за октанска моќ

Средството е формулирано да го зголеми бројот на октаните во оловните и безоловните горива. Овозможува моментално подобрување на моќта н амоторот. Ги спречува штетите кои настануваат поради редукцијата на горивото. Му дава на горивото октанска подршка за мазно согорување без намалување на моќноста. Го зголемува бројот на октаните за 2 до 3 единици. Се избегнува механичката штета предизвикана од редукција на горивото(пукање на моторот). Го штити од абење лежиштето на вентилот. Ја намалува потрошувачката на горивото. Ја подобрува работната способност и забрзувањето на машината. Може да се користи и за оловни и за безоловни горива. Не содржи оловни компоненти, ниту алкохол. Безбеден е за употреба и на возила со катализатор на издувните гасови и возилата кои имаат сензори за проток на воздухот во моторот, како и кај возила со турбо полнач. Безбедно е за употреба во сите делови од моторот вклучително и за пластичните и еластични делови. Нето: 250 мл.

Коментари и оцени

Сèуште нема коментари и оцени


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: