SOMA VITAMIN C+Zn 300mg + 5mg директ x30кесички

SOMA VITAMIN C+Zn 300mg + 5mg директ x30кесички

SOMA VITAMIN C 300mg +Zn 10 mg direkt x30kesicki

SOMA VITAMIN C+Zn 300mg + 5mg директ x30кесички

290 ден

Има

290 ден

Достапност: Има SKU: 150193

Опис

SOMA VITAMIN C+Zn 300mg + 5mg директ x30кесички – додаток на исхрана

 

За нормална функција на имунолошкиот систем и заштита на организмот од оксидативен стрес.

Витаминот Ц ја зголемува абсорбцијата на железо и помага во намалување на заморот.

Цинкот помага за здрави коски, кожа, коса и нокти.

Заедно витаминот Ц и цинкот се моќни антиоксиданси кои учествуваат во заштита на клетките и ткивото од оштетувањата предизвикани од нападите на слободните радикали. Антиоксидантните својства на витаминот Ц и цинкот помагаат во јакнењето на имунолошкиот систем, отпорностаи подобра општа состојба на организмот.

 

Нето: 60 капсули

 

Состав ( активни состојки на капсула) :

  • Витамин Ц 300 mg
  • Цинк 5 мг

Нутритивни вредности на капсула:

Енергија 4,2 кЈ/1kCal , масти  ˂ 0,01gr – од кои сатурирани ˂ 0,01 gr, јагленохидрати 0,11 gr- од кои шеќери 0,008 gr, растителни влакна 0,09 gr, белковини 0,09 gr, соли  ( 1169/2011EU) ˂ 0,01gr

Препорачана дневна доза : 1 капсула дневно со вода.

Да не се надминува препорачаната дневна доза, да не се користи како замена за редовна и разновидна исхрана.

Да се чува на собна температура од 15°C до 25°C, заштитено од светлина и влага. Да се чува вон дофат на деца.

 

Земја на потекло: Германија

 

Баркод: 4000987002000

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: