SOMA VIT C 1000mg

SOMA VIT C 1000MG 150190

SOMA VIT C 1000mg

149 ден

Има

149 ден

Достапност: Има SKU: 150190

Опис

SOMA VIT C 1000mg

 

Витамин Ц придонесува за нормално функционирање на имунолошкиот систем, го заштитува организмот од оксидативен стрес.

Витамин Ц помага и во намалување на заморот.

 

Состав: Лимонска киселина, натриум хидроген карбонат, натриум карбонат, скроб од компир, агенс против стврднување трикалциум фосфат, инулин, засладувач натриум цикламат, засладувач натриум сахарин, обоени рибофлавониди.

Производот е наменет и за дијабетичари.

 

Употреба: 1/2 таблета се раствора во 250 ml вода .

 

1 таблета содржи :

 • Витамин Ц  1000 mg
 • Енергетска вредност : 14 kj = 6 kcal
 • Mасти : 0 gr
 • Заситени масни киселини : 0 gr
 • Јаглени хидрати: 0,1 gr
 • Шеќери: 0,004 gr
 • Диететски влакна : 0,09 gr
 • Протеини: 0 gr
 • Натриум : 0,3 gr
 • Соли ( NaCl) : 0 gr
 • Соли : 0,74 gr

 

Нето: 80 gr ( 20 шумливи таблети).

 

*Препопрака: Да не се надминува препорачаната дневна доза, и овој производ не ја заменува разновидната исхрана.

Да се чува подалеку од дофат на деца.

Да се чува на затворено и суво место, на температура од + 4 °C до + 25 °C .

 

Земја на потекло: Германија

 

Баркод: 4000987008606

 

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: