SOMA A+C+E+Zn+Se X20

SOMA A+C+E+Zn+Se X20

SOMA A+C+E+ZN+SE x 20

SOMA A+C+E+Zn+Se X20

137 ден

Има

137 ден

Достапност: Има SKU: 150191

Опис

SOMA A+C+E+Zn+Se X20

 

Состав:

  • Бета каротен
  • Витамин Ц
  •  Витамин Е
  • Фолна киселина
  •  Цинк
  • Селен

Во 100 gr содржи:   Бета  каротен 50 mg, витамин Ц 2.000 mg, витамин Е 300 mg, фолна киселина 10.000 µg, селен 20 µg, цинк 10 µg.

 

Нето:  80 gr ( 20 шумливи таблети).

 

 

Употреба: 1 таблета дневно се раствара во чаша со вода 200-250 ml.

*Препорака: Да не се надминува препорачаната дневна доза и овој производ не ја замнува разновидната исхрана.

производот е регистриран како додаток во исхрана.

Производот да се чува подалеку од дофат на деца.

 

 

Земја на потекло: Германија

 

 

Баркод: 4000987008569

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: