SOLETA Колбас скараџиски 270gr

SOLETA Колбас скараџиски 270gr

SOLETA Колбас скараџиски 270gr

83 ден

Out of stock

83 ден

SOLETA Колбас скараџиски 270gr

Достапност: Нема на залиха SKU: 021258

Опис

SOLETA Колбас скараџиски 270gr

Опис: Солета скараџиски колбас.

Состав: Свинско месо втора и трета категорија 68%, пилешко механички обезкостено месо 15%, животински протеин 8%, вода5%, соина лушпа, соин азот, сол, декстроза, емулгатор,стабилизатор Е450/Е451, антиоксиданс Е300/Е330/Е316, конзерванс Е250, регулатор на киселост Е262, боја ЕЕ12, засилувач на вкус Е62, ароми, зачини.

Нето: 270gr

Употребливо до: Означено на пакувањето.

Земја на потекло: Македонија.

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: