SKOPSKO TEMNO Пиво 0.5l

SKOPSKO TEMNO Пиво 0.5l

SKOPSKO TEMNO Пиво 0.5l

SKOPSKO TEMNO Пиво 0.5l

40 ден

Out of stock

40 ден

Достапност: Нема на залиха SKU: 051964

Опис

SKOPSKO TEMNO Пиво 0.5l

Опис: SKOPSKO темно пиво.

СКОПСКО Темно се произведува по оригинален рецепт на пивските мајстори во Пивара Скопје. Тоа претставува совршен микс на квалитетни природни состојки: темен јачменов слад, хмељ, квасец и вода; најсовремена технологија и големо искуство, знаење, љубов и страст кон пивото.

Покрај темната махагони боја, која произлегува од двојно печениот јачменов слад, новата бренд екстензија на СКОПСКО поседува и други уникатни карактеристики, како што е богатата и цврста пена која овозможува задржување на неговата свежина и богат вкус со заокружен благо горчлив финиш, со што потсетува на најпознатите баварски пива, без притоа да загуби од својата автентичност.

Состав: Вода, јачменов слад, несладувани житарки, хмељ, пастеризирано, екстракт, алкохол.

Алкохол: 4.0% вол.

Нето: 0.5l

Употребливо до: Oзначено на пакувањето.

Земја на потекло: Македонија.

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: