SKOPSKO SMOOTH Пиво во лименка 4/1 0.5l

SKOPSKO SMOOTH Пиво во лименка 4/1 0.5l

SKOPSKO SMOOTH Пиво лименка 4/1 0.5l

SKOPSKO SMOOTH Пиво во лименка 4/1 0.5l

157 ден

Out of stock

157 ден

Достапност: Нема на залиха SKU: 075678

Опис

SKOPSKO SMOOTH Пиво во лименка 4/1 0.5l

Опис: Скопско Smooth е првото пиво во Македонија кое e произведено по најнова технологија на ладна филтрација од 100% арома хмељ, резултат на 90 –годишната иновација на Пивара Скопје во усовршување на процесот на производство.

Состав: вода, јачменов слад, несладувани житарки, хмељ ,непастеризирано.

Нутритивни вредности: Екстракт: 10.5% , Алкохол: 4,5% vol.,Енергетска вредност 160 kJ/39 kcal во 100mL .

Нето: 4/1  0.5l

Употребливо до: Означено на пакувањето.

Земја на потекло: Македонија.

 

 

 

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: