SINUXIN plv кесички x16

SINUXIN plv кесички x16

Sinuxin plv x 16 kesicki

SINUXIN plv кесички x16

480 ден

Има

480 ден

Достапност: Има SKU: 150173

Опис

SINUXIN plv кесички x16

 

 

 

Синуксин се употребува за третман (ублажување) на воспаление на синусите и носната шуплина како и на останатите дишни и респираторни патишта.
Кога носниот секрет подлежи на промени поради некаков надворешен фактор (загадување, алергии, вируси, бактерии), тесниот отвор кој ја разделува носната шуплина се запушува, што пак може да предизвика:
-Појава на течен секрет;
-Чувство на тежина во пределот околу очите;
-Затнат нос;
-Чувство на тешка глава кога се наведнувате нанапред;

 

 

Состав : ензим од сок од ананас , екстаркт од еукалиптус, N – acetyl L- cysteine, екстракт од  andrographis, кверцетин, екстракт од куркума/ЕР еквивалент куркумин, екстракт од мајчина душица, екстракт од семе од грејпфрут, екстракт од бор, екстракт од бела врба, екстракт од црна ротквица, магнезиум, екстракт од црн бибер.

 

Дозирање:
Возрасни: една кесичка три пати дневно. Деца од три години и постари една кесичка еднаш до два пати дневно.

Да не се надминува препорачаната дневна доза освен ако тоа не е препорачано соодветно од соодветно квалификувано лице.

 

Да се чува подалеку од топлина, светлина и влага, на собна температура, далеку од дофат на деца.

 

Земја на потекло: Франција

 

 

Баркод: 3525722016100

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: