SCHWEPPES Tonic Water 1

SCHWEPPES Тоник 1l

SCHWEPPES Tonic Water 1

50 ден

Out of stock
Подарок Schwappes чаша

50 ден

SCHWEPPES Тоник 1l

Достапност: Нема на залиха SKU: 019006

Опис

SCHWEPPES Тоник 1l

Опис: Schweppes е врвен освежителен пијалак со софистициран вкус, омилен меѓу луѓето кои бараат освежување со стил.

Едноставно неодолива арома на меурчиња кои совршено одговараат во вашето вечерно излегување или попладневно уживање.

Состав: Вода, шеќер, јаглероден диоксид, регулатор на киселост Е330, ароми (вклучувајќи кинин).

Нутитивни врдности:

Енергија: 157 kJ/37 kcal
Масти: 0 g
од кои заситени масти: 0 g
Јаглехидрати: 8.9 g
од кои шеќери: 8.9 g
Протеини: 0 g
Сол: 0 g

Нето: 1l

Употребливо до: Означено на пакувањето.

Земја на потекло: Македонија.

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: