SCHWEPPES Tangerine 1.5l

SCHWEPPES Мандарина 1.5l

SCHWEPPES Tangerine 1.5l

65 ден

Out of stock

65 ден

SCHWEPPES Мандарина 1.5l

Достапност: Нема на залиха SKU: 035126

Опис

SCHWEPPES Мандарина 1.5l

Опис: Schweppes е врвен освежителен пијалак со софистициран вкус, омилен меѓу луѓето кои бараат освежување со стил.”Schweppes Tangerine е пијалак со стил, кој воедно е возбудлив и предизвикува!
Со сладок освежувачки вкус кој дава посебна арома на уживањето, со истовремено чувство на слаткост и свежина. Се пие во една голтка, прави атмосфера и инспирира.”

Состав: Вода, шеќер, сок од мандарина (мин. 2%), јаглероден диоксид, регулатор на киселост Е330, ароми,
антиоксиданс Е300, стабилизатор Е414, Е445, конзерванс Е202, боја Е160а

Нутритивни вредности:

Енергија: 178 kJ/42 kcal
Масти: 0 g
од кои заситени масти: 0 g
Јаглехидрати: 10.1 g
од кои шеќери: 10.1 g
Протеини: 0 g
Сол: 0 g

Нето: 1.5l

Употребливо до: Означено на пакувањето.

Земја на потекло: Македонија.

 

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: