SCHWEPPES Bitter Lemon Лименка 0.33l

SCHWEPPES Bitter Lemon Лименка 0.33l

SCHWEPPES Bitter Lemon Лименка 0.33l

SCHWEPPES Bitter Lemon Лименка 0.33l

29 ден

Има

29 ден

SCHWEPPES Битер лимон лименка 0.33l

Достапност: Има SKU: 011912

Опис

SCHWEPPES Битер лимон лименка 0.33l

Опис: Schweppes е врвен освежителен пијалак со софистициран вкус, омилен меѓу луѓето кои бараат освежување со стил.

Schweppes Biter Lemon е вкус на кој му верувате, вкус кој буди уживање, вкус кој носи елеганција на освежување.

Состав: Вода, шеќер, сок од лимон (мин.2%), јаглероден диоксид, регулатор на киселост Е330, ароми (вклучувајќи кинин),
конзерванс Е202, стабилизатори Е1450, Е445, антиоксиданс Е300, боја Е160а.

Нутритивни вредности:

Енергија: 221 kJ/52 kcal
Масти: 0 g
од кои заситени масти: 0 g
Јаглехидрати: 12.6 g
од кои шеќери: 12.6 g
Протеини: 0 g
Сол: 0 g

Нето: 0.33l

Употребливо до: Означено на пакувањето

Змја на потекло: Македонија.

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: