SCHWEPPES Bitter Lemon 0.5l

SCHWEPPES Битер лимон 0.5l

SCHWEPPES Bitter Lemon 0.5l

33 ден

Има

33 ден

SCHWEPPES Битер лимон 0.5l

Достапност: Има SKU: 011913

Опис

SCHWEPPES Битер лимон 0.5l

Опис: Schweppes е врвен освежителен пијалак со софистициран вкус, омилен меѓу луѓето кои бараат освежување со стил.

Schweppes Biter Lemon е вкус на кој му верувате, вкус кој буди уживање, вкус кој носи елеганција на освежување.

Состав: Вода, шеќер, сок од лимон (мин.2%), јаглероден диоксид, регулатор на киселост Е330, ароми (вклучувајќи кинин),
конзерванс Е202, стабилизатори Е1450, Е445, антиоксиданс Е300, боја Е160а.

Нутритивни вредности:

Енергија: 221 kJ/52 kcal
Масти: 0 g
од кои заситени масти: 0 g
Јаглехидрати: 12.6 g
од кои шеќери: 12.6 g
Протеини: 0 g
Сол: 0 g

Нето: 0.5l

Употребливо до: Означено на пакувањето

Змја на потекло: Македонија.

 

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: