-9%

SAMO TI Чоколадо јагода 100gr

SAMO TI Чоколадо јагода 100gr

SAMO TI Чоколадо јагода 100gr

44 ден 40 ден

Има

44 ден 40 ден

Понудата истекува за:
14Дена18Саати19Минути27Секунди

Само Ти Cokolado jagoda 100gr

Достапност: Има SKU: 010686

Опис

SAMO TI Чоколадо јагода 100gr

 

 

 

Млечно чоколадо со полнење од јагода 30%

 

 

Состав: Шеќер, полномасно млеко во прав, какао путер, какао маса, глукозен сируп, растителна маст ( палмино масло, масло од шеа семки), сурутка во прав, растителна маст ( палмино масло, емулгатор: лецитин од сончоглед, регулатор на киселост Е330), млечен путер , концентрат од јагода (0,8%), обезмастено млеко во прав (0,7%), стабилизатор Е575, емулгатори:  лецитин од соја и Е476, згуснувал Е440, ароми, регулатори  на киселост е330 и Е331, конзерванс Е202, боја Е120. Млечното чоколадо содржи какао деливи минимум  26% и млечни делови минимум 18%.  Содржи растителна маст со какао путер ( макс. %%). Може да сидржи кикирики, бадем, лешник, јајца и глутен од пченица.

 

Да се чува на суво и ладно место.

 

 

 

Нето: 100 gr

 

 

Земја на потекло:Хрватска

 

 

Баркод:3858881065055

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: