SALTADOL Електролити во кесички x6

SALTADOL Електролити во кесички x6

Saltadol elektroliti x6 kesicki

SALTADOL Електролити во кесички x6

174 ден

Има

174 ден

Достапност: Има SKU: 150182

Опис

SALTADOL Електролити во кесички x6

 

 

 

Мешавината на Салтадол гликоза-електролит е составена на таков начин што електролитот и водата можат да се балансираат без ризик.
Односот на количината на компонетите на Салтадол е прецизно координиран, прилагодено и соодветува со намалена осмоларност на формулацијата на СЗО за снабдување на изгубени електролити.

За доенчиња, деца и возрасни. За диететско регулирање на хидратацијата при дијареа.

 

Состав:

  • Декстроза
  • Кујна сол
  • Натриум цитрат
  • Калиум хлорид
  • Засладувачи – ацесулфам К и аспартам

Салтадол е без вкус, без глутен и без лактоза.

 

Внимание: Пациенти со срцева слабост и висок крвен притисок пред употреба да се консултираат со доктор.

 

Начин на употреба: Растворете ја содржината на кесичката (4.13 gr) во 200 ml превриена вода или чај и испијте го растворот топол или ладен.

 

Нето: 1\6

 

Земја на потекло:  Германија

 

Баркод: PZN-11661762

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: