ROYAL CANIN Sterilized 0.4kg

ROYAL CANIN Sterilized 0.4kg

ROYAL CANIN Sterilized 0.4kg

ROYAL CANIN Sterilized 0.4kg

375 ден

Има

375 ден

ROYAL CANIN Sterilized 0.4kg

Достапност: Има SKU: 10000111

Опис

ROYAL CANIN Sterilized 0.4kg

 

Избалансирана и целосна храна за мачки – Специјално за кастрирани мачки (од 1 до 7 години).

 

Состав: Дехидрирани протеини од живина, пченка, изолат од растителни протеини, пченкарен глутен, растителни влакна, хидрилизат од животински протеини, масти од животинско потекло, ориз, пченкарно брашно, репина пулпа, минерали, квасец, рибино масло, фрукто-олиго-сахариди, соино масло.

 

Додатоци во kg:

 • Прехрамбени адитиви: Витамин А: 19000 IU;
 • Витамин Д3: 1000 IU;
 • E1 (Железо): 31 mg;
 • E2 (Jод): 3.1 mg;
 • E4(Бакар): 10 mg;
 • E5 (Манган): 45 mg;
 • E6 ( Цинк): 122 mg;
 • E8 ( Селен): 0.05 mg;
 • Л-карнитин : 100 mg;

 

Конзерванси: Aнтиоксиданси.

 

Анализа:

 •  Протеини : 37%;
 •  Масти: 12 %;
 • Суров пепел: 8.2%;
 • Сурови влакна: 6.2%;

 

Да се чува на суво и ладно место.

 

Земја на потекло: Франција

 

Баркод: 3182550737555

 

 

 

 

 

 

 

Нето: 0.4kg

 

Земја на потекло: Франција

 

Баркод: 3182550737555

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: