ROYAL CANIN Sterilised 10kg

ROYAL CANIN Sterilised 10kg

ROYAL CANIN Sterilised 10kg

5,689 ден

Има

5,689 ден

Клучни карактеристики / придобивки

  • Одржување на тежината
  • Го подобрува уринарното здравје
  • Висока содржина на протеини
Достапност: Има SKU: 10000110

Опис

ROYAL CANIN Sterilised 10kg

Клучни карактеристики / придобивки

  • Одржување на тежината
  • Го подобрува уринарното здравје
  • Висока содржина на протеини

Откако вашата мачка е кастрирана, може да има потреба од промена на начинот на исхрана за да се осигурате дека хранливите материи што ги троши ги поддржуваат нејзините малку изменети енергетски потреби.

ROYAL CANIN® Sterilized 37 содржи умерено ниво на маснотии кога се сервира во соодветни дневни оброци – ова и помага на вашата мачка да одржи идеална телесна тежина откако ќе биде стерилизирана.

ROYAL CANIN® Sterilised 37 food е формулиран со рамнотежа  на минерали  кои помагаат да се подржи и одржува здрав уринарниот систем , додека зголемената содржина на протеини во оваа храна  помага да се одржи здравата мускулна маса на вашата мачка.

За да се задоволат индивидуалните потреби на секоја мачка ROYAL CANIN® Sterilised 37 е исто така достапен како течна храна или во вкусен сос или сочно желе.

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: