ROYAL CANIN Sensible 10kg

ROYAL CANIN Sensible 10kg

ROYAL CANIN Sensible 10kg

5,340 ден

Има

5,340 ден

Клучни карактеристики / придобивки

  • Оптимална дигестија
  • Многу вкусен
  • Концентрирана енергија
Достапност: Има SKU: 10000108

Опис

ROYAL CANIN Sensible 10kg

Клучни карактеристики / придобивки

  • Оптимална дигестија
  • Многу вкусен
  • Концентрирана енергија

 

Дигестивниот систем на некои мачки може да биде чувствителен на одредени видови храна, ако тоа е случај co вашата мачка, тогаш може да биде потребна промена во нејзината исхрана со цел да се смири стомакот. Постојат многу хранливи материи кои веројатно ќе влијаат благотворно на дигестивниот систем на вашата мачка.

Погоден за возрасни мачки на возраст од 1-7 години, ROYAL CANIN® Sensible 33 е специјално формулиран за поддршка на возрасни мачки кои покажуваат знаци на чувствителност на одредена храна. Содржи ексклузивна комбинација на хранливи материи за зајакнување и поддршка на оптималната безбедност на дигестивниот систем.

ROYAL CANIN® Sensible 33 е многу вкусен и содржи три различни форми на внимателно избрани ароми за стимулирање на внесувањето храна и во овозможувањето на полесно варење.

ROYAL CANIN® Sensible 33 исто така е формулиран за да помогне во одржување на здрав уринарен систем кај возрасните мачки од оваа раса.

Штом дигестивниот систем на вашата мачка започне да се подобрува, можете да продолжите да го храните со ROYAL CANIN® Sensible 33, бидејќи е специјално дизајниран за да не само што го поддржува варењето на вашата мачка, туку и да го одржува потоа.

 

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: