ROYAL CANIN Pug 1,5kg

ROYAL CANIN Pug 1,5kg

ROYAL CANIN Pug 1,5kg

1,045 ден

Има

1,045 ден

ROYAL CANIN Pug 1,5kg

Достапност: Има SKU: 10000075

Опис

ROYAL CANIN Pug 1,5kg

 

Комплетна и избалансирана храна за Паг ( Мобс),постари од 10 месеци

 

 

Клучни карактеристики / придобивки

 

 • Здрава кожа
 • Мускулен тон
 • Идеална тежина

 

Погоден за кучиња стари над 10 месеци, ROYAL CANIN® Pug Adult е специјално формулиран со сите уникатни нутритивни потреби на вашeто возрасно куче.

Бидејќи кожата на Pug е превиткана, а наборите може да се загреат и да ја задржат несаканата влажност, важно е исхраната на вашето куче да помогне во поддршката на здравјето на неговата кожа. Ексклузивната формула на ROYAL CANIN® Pug Adult помага во поддршката на улогата на кожата „бариера“, како и целокупното здравје на кожата.

ROYAL CANIN® Pug Adult, исто така, содржи баланс на хранливи материи кои помагаат да се поддржи тонусот на мускулите на вашето куче.

Оваа раса  има многу специфични карактеристики: голема глава и тело со кратки, квадратни мускули. Неговите вилици и многу густите усни можат да отежнат да ја собере својата храна;  Исто така имаат тенденција да ја проголтаат својата храна без претходно да ја џвакаат.

ROYAL CANIN® Pug Adult има дизајнирана форма и големнина исклучиво за оваа раса.

 

Состав: Ориз, дехидрирани протеини од животинско месо, пченкарно брашно, масти од животинско потекло, пченка,пченично брашно,пченкарен глутен, изолат од растителни протеини, хидролизат од животински протеини, репна пулпа, минерали, растителни влакна, рибино масло, соино масло,фрукто олигосахариди, маслоод пореч,зелен чај и екстракт од грозје ( извор на полифеноли), хидролизат од ракчиња( извор на глукозамин), хидролизат од рскавица ( извор на хондоитин).

 

Досатоци во kg :

Хранливи додатоци :

 • Витамин А :29500 IU
 • Витамин Д3: 800 IU
 • E1 (Железо): 51 mg
 • Е2 (Јод): 5.1 gr
 • E4 (Бакар): 15 mg
 • E5 ( Манган):67 mg
 • E6 ( Цинк): 143 mg
 • Е8 ( Селен): 0.11 mg

 

Технички адитиви :

 • Пентанатриум трифосфат: 10 gr
 • Конзерванс – антиоксиданс.

 

Аналитички состав:

 • Протеини : 25%;
 • Масти 16%;
 • Сурова пепел 5.8%;
 • Сурови влакна 2 %;

 

Нето: 1.5 kg

 

Земја на потекло: Франција

 

Баркод:3182550752404

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: