ROYAL CANIN Persian Kitten 2kg

ROYAL CANIN Persian Kitten 2kg

ROYAL CANIN Persian Kitten 2kg

ROYAL CANIN Persian Kitten 2kg

1,390 ден

Има

1,390 ден

ROYAL CANIN Persian Kitten 2kg

 

Достапност: Има SKU: 10000138

Опис

ROYAL CANIN Persian Kitten 2kg

 

Потполна и урамнотежена храна за Персиски мачки на возраст до 12 месеци.

 

Состав: Дехидриран производ од живинско месо, ориз, масти од животинско потекло, пченка, изолат од растителни протеини, хидролизат од животински протеин, растителни влакна, репна пулпа, квасец, рибино масло, минерали, соино масло, фрукто-олигосахариди, лушпи и семиња од псилиум(0,5), масло од лорен, екстрат од невен(извор на лутеин)

 

Додатоци (по кг): Прехрамбени адитиви: Витамин: А 32000 UI, Витамин Е: 650mg, Железо:33 mg, E2(Јод):3,4 mg, E4(Бакар): 10mg, E5(Mанган): 44mg, E6 (Цинк): 128 mg, E8(Селен): 0,07 mg.

 

Teхнолошки додатоци:

  • Клинопитолит од седиментално потекло: 10 g.
  • Kонзерванси: Антиоксиданси
  • Анализа: Сурови протеини: 32%
  • Сурови масти: 22%
  • Пепел: 7,9%
  • Сурови влакна: 2,7%
  • Калциум: 1,2 %
  • Фосфор: 1%

На кg: Омега 6 масни киселини: 49,9 g, Oмега 3 масни киселини: 10,6

 

Нето: 2 kg

 

Земја на потекло: Франција

 

Баркод: 318255071219

 

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: