ROYAL CANIN Persian 10kg

ROYAL CANIN Persian 10kg

ROYAL CANIN Persian 10kg

5,790 ден

Има

5,790 ден

ROYAL CANIN Persian 10kg

Достапност: Има SKU: 10000136

Опис

ROYAL CANIN Persian 10kg

 

Комплетна и избалансирана храна за возрасни мачки. Специјално за персиски мачки над 12 месеци.

 

Клучни карактеристики / придобивки

 • Го одржува здраво долгото крзно
 • Ја намалува појавата на топчиња на крзното
 • Ја подобрува дигестијата

 

Персиската мачка има најгусто крзно од сите раси на мачки. Тоа значи дека обично троши повеќе хранливи материи потребни за здравјето на кожата отколку другите раси на мачки.

ROYAL CANIN® Persian Adult содржи ексклузивен комплекс на хранливи материи кои помагаат во одржувањето на кожата и на крзното.

Поради долгото крзно , персиските мачки се склони кон создавање на топки на крзното , што може да направи непријатност. Сепак благодарение на ROYAL CANIN® Persian Adult  се контролира и намалува создавањето на топчињата на крзното.

Дигестивните перформанси се оддржуваат и преку ниски несварливи протеини (L.I.P), пребиотици и омега 3 и 6 масни киселини.

Храната ROYAL CANIN® Persian Adult’s , има форма на бадем,  и со тоа е лесно достапна за конзумирање и џвакање.

За да се задоволат индивидуалните потреби  на секоја мачка, ROYAL CANIN® Persian Adult е исто така достапен како течна храна во мек и вкусен леб. Ако размислувате за мешано хранење, едноставно следете ги нашите упатства за хранење за да се осигурате дека вашата мачка добива точна количина на влажна и сува храна потребна за правилен оптимален развој.

 

Состав: Дехидриран протеин од животинско месо, масти од животинско потекло, ориз, изолат од растителни протеини, пченка, растителни влакна, пченкарно брашно, хидрилизат од животински протеини, пченкарен глутен, минерали, пулпа од цикорија, рибино масло, лушпи од семиња од псилиум, соино масло,  фрукто-олигосахариди, хидролизиран нквасец( извор на моно-олигосахариди), масло од пореч, екстракт од невен ( извор на лутен).

 

Додатоци во kg:

 • Прехрамбени адитиви :
 • Витамин А: 31000 UI;
 • Витамин Д3: 800 UI;
 • E1 (Железо): 36 mg;
 • E2 (Јод): 3.6 mg;
 • E4 ( Бакар): 11 mg;
 • E5 ( Манган): 47 mg;
 • E6 ( Цинк): 140 mg;
 • E8 ( Селен): 0.08 mg.

 

Конзерванси: антиоксиданси.

Анализа:

 • Сурови протеини : 30%
 • Сурови масти: 22 %
 • Пепел: 7.4%
 • Сурови влакна: 4.7%

 

Омега 6 масни киселини : 48.4 gr;

Омега 3 масни киселини : 11 gr.

 

Да се чува на суво и ладно место.

 

Нето: 10 kg

 

Земја на потекло: Франција

 

Баркод:3182550702621

 

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: