ROYAL CANIN Mini Puppy 2kg

ROYAL CANIN Mini Puppy 2kg

ROYAL CANIN Mini Puppy 2kg

1,265 ден

Има

1,265 ден

ROYAL CANIN Mini Puppy 2kg

Достапност: Има SKU: 10000255

Опис

ROYAL CANIN Mini Puppy 2kg

 

Комплетна храна за кученца мали раси ( тежина на возрасни кучиња 1-10 kg)

 

Клучни карактеристики / придобивки

 • Поддршка на имунолошкиот систем
 • Го подобрува дигестивното здравје
 • Интензивна содржина на енергија

 

ROYAL CANIN® Mini Puppy food  е формулирана со нутриционистичките потреби на вашето куче и е погодна за кученца на возраст од 2-10 месеци, кои ќе имаат возрасна тежина до 10 кг.

Периодот на раст на вашето кученце e суштинска фаза во неговиот живот, тоа е време на големи промени и нови откритија. Во овој период, имунолошкиот систем на вашето кученце се развива постепено. Затоа, ROYAL CANIN® Mini Puppy food  содржи патентиран комплекс на антиоксиданти – вклучувајќи витамин Е – за да помогне во поддршката на природната одбрана на вашето кученце додека расте.

Обликот на ROYAL CANIN® Mini Puppy food   е мал и лесен за џвакање, совршен за малата уста на вашето кученце, и мирисот и вкусот се оптимизирани за да ги привлечат  сите кучиња. Исто така, помага да се одржи неговото здравје на забите и општата хигиена на усната шуплина.

Со тоа што содржи комбинација на хранливи материи со високо квалитетен протеин (како што е LIP – познат по својата голема сварливост) како и пребиотици, ROYAL CANIN® Mini Puppy го поддржува варењето на храната и рамнотежата на цревната флора.

 

Состав:

Дехидрирани протеини од животинско месо, ориз, масти од животинско потекло, растителен протеински изолат, пченка, пулпа од цвекло, пченкарно брашно, хидролизат од животински потеини, пченкарен глутен, минерали, рибино масло, соино масло, фрукто-олигосахариди (0.34%), хидролизат од квасец ( изор на моно-ологосахариди), ексракт од невен( извор на лутеин)

 

Додатоци на kg :

Хранливи додатоци :

 • Витамин А :21500 IU
 • Витамин Д3: 1000 IU
 • Витамин Е:510 mg
 • E1 (Железо): 38 mg
 • Е2 (Јод): 3.8 mg
 • E4 (Бакар): 12 mg
 • E5 ( Манган):49 mg
 • E6 ( Цинк): 126 mg
 • Е8 ( Селен): 0.06 mg

 

Технолошки додатоци:

 • Клинолиполит од седиментлно потекло:10gr
 • Конзерванси-антиоксиданси.

 

Аналитички состав:

 • Протеини : 31%;
 • Масти 20%;
 • Сурова пепел 7.7%;
 • Сурови влакна 1.4%;

 

Нето: 2 kg

 

Земја на потекло: Франција

 

Баркод:3182550793001

 

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: