ROYAL CANIN Mini Adult 2kg

ROYAL CANIN Mini Adult 2kg

ROYAL CANIN Mini Adult 2kg

1,200 ден

Има

1,200 ден

Клучни карактеристики / придобивки

  • Адаптирана енергија
  • Подобрен вкусност
  • Го подобрува квалитетот на крзното
Достапност: Има SKU: 10000007

Опис

ROYAL CANIN Mini Adult 2kg

Клучни карактеристики / придобивки

  • Адаптирана енергија
  • Подобрен вкусност
  • Го подобрува квалитетот на крзното

 

Погоден за мали кучиња стари над 10 месеци со тежина до 10 килограми, ROYAL CANIN® Mini Adult е специјално формулиран за да ги задоволи нутритивните потреби на малите кучиња .

ROYAL CANIN® Mini Adult food  содржи адаптирана содржина на енергија за да се задоволат енергетските потреби на малите кучиња, таа исто така вклучува Л-Карнитин, хранлива материја вклучена во поддршка на здрав метаболизам на маснотии.

Оваа специјално дизајнирана формула содржи различни хранливи материи кои помагаат да се поддржи здравјето на кожата и крзното на вашето куче. Збогатено е со витамини и омега-3 масни киселини (EPA и DHA) кои помагаат да се задржи сјајно и здраво крзното на вашето куче.

Храна за возрасни ROYAL CANIN® Mini е направена со избор на ексклузивни ароми за да се  направи оброк задоволувачки за првлечен за сите кучиња.

Следете ги нашите упатсва за хранење за да се осигурате дека вашето куче добива точна количина на храна за оптимално здрвје.

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: