ROYAL CANIN Medium Puppy 15kg

ROYAL CANIN Medium Puppy 15kg

ROYAL CANIN Medium Puppy 15kg

5,005 ден

Има

5,005 ден

Клучни карактеристики / придобивки

 • Поддршка на имунолошкиот систем
 • Го подобрува дигестивното здравје
 • Низок раст /висока содржина на енергија
Достапност: Има SKU: 10000254

Опис

ROYAL CANIN Medium Puppy 15kg

 

Комплетна храна за кучиња – специјално за кучиња од средна раса ( тежина на возрасно куче 11-25 kg)

 

Клучни карактеристики / придобивки

 • Поддршка на имунолошкиот систем
 • Го подобрува дигестивното здравје
 • Низок раст /висока содржина на енергија

 

Состав: Дехидриран протеин од живина, пченка, животинска маст, растителен протеински излолат, пченкарен глутен, дехидриран свински протеин, ориз, пченично брашно,хидролизат од животински протеин, пченица,пченкарно брашно, минерали, рибино масло,соино масло,квасец, фукто -олиго сахариди( 0.34 %),екстракт од кавсец, екстракт од левен.

 

Адитиви на 1 kg:

Хранливи додатоци :

 • Витамин А :16000 IU
 • Витамин Д3: 1000 IU
 • Витамин Е:510 mg
 • E1 (Железо): 45 mg
 • Е2 (Јод): 4.5 mg
 • E4 (Бакар): 14 mg
 • E5 ( Манган):59 mg
 • E6 ( Цинк): 123 mg
 • Е8 ( Селен): 0.08 mg

 

Технолошки додатоци:

 • Клинолиполит од седиментлно потекло:10gr
 • Конзерванси-антиоксиданси.

 

Аналитички состав:

 • Протеини : 32%;
 • Масти 20%;
 • Сурова пепел 8%;
 • Сурови влакна 1.7%;

 

Нето: 15 kg

 

Земја на потекло: Франција

 

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: