ROYAL CANIN Medium Adult 4kg

ROYAL CANIN Medium Adult 4kg

ROYAL CANIN Medium Adult 4kg

ROYAL CANIN Medium Adult 4kg

1,545 ден

Има

1,545 ден

ROYAL CANIN Medium Adult 4kg

Достапност: Има SKU: 10000023

Опис

ROYAL CANIN Medium Adult 4kg

 

Комплетна храна за возрасни  кучиња од средна раса

 

Клучни карактеристики / придобивки

 • Природна одбрана
 • Висока сварливост
 • Омега-3: ЕПА и ДХА

 

Состав: Дехидриран протеин од живина,пченкарно брашно, пченка, пченично брашно,животинска маст, дехидриран свински протеин, пченица,хидролизат од животински протеин, пулпа од репа, рибино масло, соино масло, квасец.

 

Комплетна храна за кучиња – специјално за кучиња од средна раса ( тежина на возрасно куче 11-25 kg)

 

Клучни карактеристики / придобивки

 • Поддршка на имунолошкиот систем
 • Го подобрува дигестивното здравје
 • Низок раст /висока содржина на енергија

 

Состав: Дехидриран протеин од живина, пченка, животинска маст, растителен протеински излолат, пченкарен глутен, дехидриран свински протеин, ориз, пченично брашно,хидролизат од животински протеин, пченица,пченкарно брашно, минерали, рибино масло,соино масло,квасец, фукто -олиго сахариди( 0.34 %),екстракт од кавсец, екстракт од левен.

 

Адитиви на 1 kg:

Хранливи додатоци :

 • Витамин А :12500 IU
 • Витамин Д3: 800 IU
 • E1 (Железо): 43 mg
 • Е2 (Јод): 4.3 mg
 • E4 (Бакар): 13 mg
 • E5 ( Манган):55mg
 • E6 ( Цинк): 133 mg
 • Е8 ( Селен): 0.11 mg

 

Аналитички состав:

 • Протеини : 25%;
 • Масти 14%;
 • Сурова пепел 6.1%;
 • Сурови влакна 1.3%;

 

Нето: 4 kg

 

Земја на потекло: Франција

 

3182550708197

 

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: