ROYAL CANIN Medium Adult 15kg

ROYAL CANIN Medium Adult 15kg

ROYAL CANIN Medium Adult 15kg

ROYAL CANIN Medium Adult 15kg

4,410 ден

Има

4,410 ден

Клучни карактеристики / придобивки

 • Природна одбрана
 • Висока сварливост
 • Омега-3: ЕПА и ДХА
Достапност: Има SKU: 10000024

Опис

ROYAL CANIN Medium Adult 15kg

 

Комплетна храна за возрасни  кучиња од средна раса

 

Клучни карактеристики / придобивки

 • Природна одбрана
 • Висока сварливост
 • Омега-3: ЕПА и ДХА

 

Состав: Дехидриран протеин од живина,пченкарно брашно, пченка, пченично брашно,животинска маст, дехидриран свински протеин, пченица,хидролизат од животински протеин, пулпа од репа, рибино масло, соино масло, квасец.

 

Комплетна храна за кучиња – специјално за кучиња од средна раса ( тежина на возрасно куче 11-25 kg)

 

Клучни карактеристики / придобивки

 • Поддршка на имунолошкиот систем
 • Го подобрува дигестивното здравје
 • Низок раст /висока содржина на енергија

 

Состав: Дехидриран протеин од живина, пченка, животинска маст, растителен протеински излолат, пченкарен глутен, дехидриран свински протеин, ориз, пченично брашно,хидролизат од животински протеин, пченица,пченкарно брашно, минерали, рибино масло,соино масло,квасец, фукто -олиго сахариди( 0.34 %),екстракт од кавсец, екстракт од левен.

 

Адитиви на 1 kg:

Хранливи додатоци :

 • Витамин А :12500 IU
 • Витамин Д3: 800 IU
 • E1 (Железо): 43 mg
 • Е2 (Јод): 4.3 mg
 • E4 (Бакар): 13 mg
 • E5 ( Манган):55mg
 • E6 ( Цинк): 133 mg
 • Е8 ( Селен): 0.11 mg

 

Аналитички состав:

 • Протеини : 25%;
 • Масти 14%;
 • Сурова пепел 6.1%;
 • Сурови влакна 1.3%;

 

Нето: 15 kg

 

Земја на потекло: Франција

 

Коментари и оценки

Сèуште нема коментари и оценки


Бидете први кои ќе остават коментар и оцена

Го додадовте следниов артикл во вашата кошница: